5 kroków do dobrej organizacji każdego dnia!

 

 

drobne przyjemności

 

Wiecznie zajęta i sfrustrowana bo nie masz czasu na swoje plany? Masz już dość tej sytuacji i szukasz prostego rozwiązania?

Dobrze trafiłaś!

Dzień leci za dniem a Ty ciągle masz wrażenie, że nic nie zrobiłaś. Tyle miałaś planów a tu znowu nic.

Co zrobić, żeby choć częściowo zrobić to co planowaliśmy i  kończyć każdy dzień z poczuciem wdzięczności?

 

Przeczytaj moje sprawdzone sposoby na to, aby każdego dnia realizować najważniejsze sprawy a wieczorem zasypiać z błogim uczuciem spełnienia.

 

 

  1. Każdy nowy dzień zaczyna się poprzedniego dnia wieczorem. Warto poświęcić choćby 30 minut na zaplanowanie tego co chcemy osiągnąć kolejnego dnia. Pamiętajmy jednak aby zaplanować maksymalnie 60% naszego czasu. Resztę zostawmy na nieprzewidziane sytuacje – w końcu zdarzają się prawie każdego dnia!

  2. Planując dany dzień, obowiązkowo bierzmy pod uwagę kwestię ewentualnych dojazdów. Jeśli to możliwe, grupujmy zadania pod kątem lokalizacji aby jak najbardziej skrócić czas potrzebny na dojazd i nie tracić czasu na ,, puste przejazdy’’ Jeśli pracujesz w jednej dzielnicy miasta, a nagle musisz coś załatwić na drugim końcu miasta, może warto zastanowić się co jeszcze możesz tam załatwić? Ja bardzo rzadko bywam w centrum Warszawy, ale jeśli coś mnie do tego zmusi, załatwiam wszystko co mogę w tej dzielnicy miasta.

  3. Zastanówmy się co możemy załatwić telefonicznie lub mailowo. Nie wszystkie sprawy wymagają naszego osobistego udziału. Dużo lepiej załatwić je mailowo – zyskamy czas a także pewność, że sprawa nie ucieknie naszemu adresatowi wiadomości. To nie tylko pozwala oszczędzić czas, ale jest niezwykle ekologicznym rozwiązaniem!

  4. Zanim wyruszymy w domu, upewnijmy się, że zabraliśmy wszystko co jest nam potrzebne. Jeśli po pracy planujemy wyskoczyć do biblioteki, obowiązkowo zabieramy ze sobą książki i bliblioteczną kartę. Jeśli czeka nas natomiast wizyta u lekarza, warto zabrać ze sobą książkę aby umilić sobie czas oczekiwania w poczekalni.

  5. Wybierając się na kolejne spotkanie lub wizytę np. u lekarza, dobrze jest potwierdzić czy jest aktualna. Teoretycznie to osoba z która się spotykamy, powinna nas poinformować o ewentualnym odwołaniu lub opóźnieniu spotkania ale róźnie bywa. Zatem zanim rusz w drogę, potwierdź czy Twoje spotkanie wciąż jest aktualne!

 

 

Te kilka prostych zasad z pewnością pozwolą Ci zakończyć z sukcesem swój dzień.

Pamiętaj aby każdego dnia w Twoim planie znalazło się coś co sprawi Ci przyjemność. Zwykle są to proste sprawy, które umilają nam dzień i sprawiają że życie staje się prostsze i zdecydowanie łatwiejsze. Może być to ulubiona książka, pyszna herbata wypita w spokoju, lub samotny spacer po mieście. Życie składa się z sumy pojedynczych dni, im więcej w Twoim zyciu dni radosnych, szczęśliwych tym piękniejszy obraz Twojego życia powstaje.

 

A Wy jakie macie sposoby na organizację dnia? Podzielcie się w komentarzu!

Jeśli macie problem z organizacją swojego dnia, polecam Wam profil Pani Swojego Czasu https://web.facebook.com/paniswojegoczasu/, która w świetny sposób tłumaczy to jak znaleźć czas na to co  ważne. Jeśli mimo to Wam mało, siegnijcie po bardzo dobrą książkę Iwony Majewskiej – Opiełki ,, Gra o czas” https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,60811,Gra-o-czas

LUBISZ TEN ARTYKUŁ?

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na Linkdin
Wyślij e-maileim

O MNIE

ZOSTAW KOMENTARZ

Przewiń do góry