Co robić w czasie kwarantanny lub przymusowego postoju w pracy?

Koronawirus

Większość z nas ma zdecydowanie więcej wolnego czasu niż do tej pory. Utknęliśmy na przymusowych urlopach, kwarantannie lub znaleźliśmy się w gronie tych, którym pracodawca musiał podziękować za pracę. Ta sytuacja, w której jesteśmy w domu, może potrwać jeszcze kilka tygodni.

 

Co zatem zrobić, aby mieć poczucie dobrze wykorzystanego czasu? Jak zorganizować sobie dzień, aby po kilku tygodniach móc powiedzieć, że tą przymusową przerwę wykorzystaliśmy naprawdę dobrze?

 

Poniżej kilka moich propozycji na to, aby zorganizować się w tym niełatwym czasie i wykorzystać go naprawdę dobrze.

 

 1. Wykorzystaj ten czas na podniesienie swoich kwalifikacji zawodowych. To może być sporo rzeczy, które do tej pory odkładałeś na później. Może to czas by zająć się w końcu angielskim albo w końcu ogarnąć swój Linkedin?
 • U Kamili Czarnomskiej możesz wziąć udział w wyzwaniu ,, Ogarnij swój Linkedin ‘’ Zaglądaj do Kamili często, bo w najbliższym czasie szykuje całą serię bardzo pożytecznych wyzwań w naprawdę dobrych cenach. Znajdziesz ją tutaj : http://wwww.treningkariery.pl 
 • Naukę angielskiego, w domu, poprzez Skype możesz rozpocząć np. w Net College https://www.facebook.com/NET-College-924237881022238/
 1. Przeczytaj w końcu zaległe książki i czasopisma. Ja mam ich całą stertę i gdy obiektywnie popatrzę na swój stoisk, myślę że do końca roku mam co czytać.

Moja lista na najbliższy miesiąc to :

 • Olga Tokarczuk Gra na wielu bębenkach
 • Dominika Słowik Zimowla
 • Bukowski Charles Kobiety
 • Jakub Żulczyk Ślepnąć od świateł
 • Daniel Kanheman O myśleniu szybkim i wolnym
 • Eikenberry W. Turmel Przywództwo na odległość
 1. Pomyśl o swojej drodze zawodowej – może to dobry czas na to, aby kompletnie zmienić swój kierunek? Jeśli potrzebujesz pomocy w tym aspekcie, to dobrze jest wykorzystać ten czas na poszukiwania. Mogą pomóc Ci w tym odpowiednie książki lub doradca kariery. Jeśli szukasz pomocy dobrego doradcy kariery, zerknij na to co robi Kamila na http://www.treningkariery.pl
 1. Jeśli masz Netflixa, to w końcu masz czas na to, aby zapoznać się z aktualnymi serialami. Zwłaszcza jeśli chcesz poćwiczyć swój angielski, to jest to rewelacyjna metoda. Ja polecam Ci szczerze:
 • The Crown
 • Sposób na morderstwo
 • Bodyguard
 • Designator
 1. Możesz w końcu uporządkować swoje dokumenty i zaległe rachunki, a także rozliczyć swój PIT jeśli do tej pory tego nie zrobiłeś. Jeśli będziesz rozliczać PIT pamiętaj o przekazaniu 1 % swojego podatku na organizacje pozarządowe. Ja zdecydowanie polecam wsparcie Fundacji Warta Goldena ( KRS 0000395734)
 1. To czas na to, aby spędzić więcej czasu w domu i zadbać zarówno o przestrzeń wokół siebie jak i o to co na co dzień jesz. Laikom gotowania na pewno pomogą proste przepisy z serwisów mniammniam.com oraz kwestiasmaku
 1. W sieci jest mnóstwo bezpłatnych materiałów, które możesz wykorzystać do własnego rozwoju. Sprawdź zwłaszcza tu:
 1. Rejestrując się w programie Empik Premium masz dostęp bezpłatnie do kilku tysięcy audiobooków i ebooków. Warto skorzystać teraz z tej oferty.
 1. Możesz zapoznać się z ofertą kulturalną, którą udostępniają:

Jeśli tylko we właściwy sposób podejdziesz do tego czasu, możesz naprawdę dużo zyskać. Działaj dokładnie tak jak byłbyś w pracy. Planuj każdy swój dzień. Jeśli wytyczysz sobie codziennie listę ,,to do’’ to spędzisz ten czas naprawdę pożytecznie.

 

 

LUBISZ TEN ARTYKUŁ?

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na Linkdin
Wyślij e-maileim

O MNIE

ZOSTAW KOMENTARZ

Scroll to Top