I po urlopie. Co zrobić aby zatrzymać wakacje na dłużej?

 

W połowie września, urlop najczęściej jest już miłym wspomnieniem. Wpadamy w wir zajęć  i coraz częściej czujemy zmęczenie i przygnębienie. Co zatem zrobić aby choć częściowo poczuć się jak na urlopie ?

 

Poniżej garść moich pomysłów na to, aby w zaciszu swojego domu poczuć się podobnie jak w czasie letniego urlopu.

 

  1. Zastanów się co sprawiło, że w czasie wakacji poczułaś się zrelaksowana i wypoczęta. Wróć myślami do swojego urlopu i przeanalizuj wakacyjny rozkład jazdy. Co takiego robiłaś wtedy a na co teraz nie masz czasu. Kiedy ustalisz te wszystkie dobre momenty, zastanów się czy na pewno nie jesteś w stanie realizować ich także teraz? Często okazuje się, że pracujące mamy odpoczywały bo nie musiały zajmować się domem i przygotowaniem posiłków. Może więc warto zaplanować raz w tygodniu wyjście do restauracji? Nie musi być to zaraz ekskluzywna restauracja, czasami wystarczy po prostu rodzinny wypad do Ikei na obiad.

  2. Zastanów się jak wyglądało Twoje wakacyjne menu? Może czułaś się lepiej bo przez cały dzień zajadałaś się świeżymi owocami lub lokalnymi przysmakami? Spróbuj odtworzyć wakacyjne menu – w sklepach możesz dostać mnóstwo świeżych owoców i warzyw, a lokalne przysmaki czasem można zamówić przez internet z szybką dostawą do domu.

  3. Spróbuj sobie przypomnieć co najbardziej podobało Ci się w Twoim wakacyjnym apartamencie? Może czułaś się tam szczególnie dobrze z uwagi na słoneczny balkon, lub pachnącą białą pościel? Pomyśl o tym przez chwilę i spróbuj wprowadzić w swoim mieszkaniu niezbędne zmiany by znów czuć się jak na wakacjach.

  4. W wakacje często wracamy do swojego zapomnianego hobby. Czytamy tuziny książek, przejeźdzamy dziesiątki kilometrów rowerem lub zaczynamy w końcu biegać. Warto znaleźć czas na te wszystkie przyjemności – może nie uda się nam cały dzień poleżeć z książką, ale 15 minut dziennie przed snem jest chyba możliwe?

  5. Na urlopie czas spędzamy cudownie razem. Są długie wieczorne spacery brzegiem morza, nawet robienie wspólnych zakupów nie jest już takim wyzwaniem jak zawsze. Może warto dać sobie czas w pozostałe pory roku i spokojnie, z uczuciem, ręka w rękę pójść na spacer, nawet jeśli oznacza to spacer do pobliskiego parku?

urlop nad morzem

Ja zamierzam do swojego jesiennego rytmu dnia wprowadzić następujące zmiany :

 

  1. Raz w miesiącu odwiedzę muzeum lub inną atrakcję historyczną. Dużo frajdy sprawiało nam spędzanie czasu właśnie w taki sposób – oderwanie głowy od przyziemnych spraw i krótka lekcja historii była czymś co naprawdę nas odprężało. Tym bardziej, że coraz więcej jest miejsc w Polsce, w których zwiedzać można z psem!
  2. Kupię wymarzoną białą pościel. Mam już nawet upatrzone kilka modeli na  https://mumla.pl .Może poradzicie mi jeszcze jakiś sprawdzony sklep?
  1. Będę offline, przynajmniej jeden weekend w miesiącu. W czasie wakacyjnych wojaży praktycznie nie używałam telefonu i było mi z tym naprawdę dobrze.

 

A Wy co zamierzacie wdrożyć na stałe w czasie jesiennych dni? Podzielcie się w komentarzu Waszymi sposobami na zatrzymanie lata!

LUBISZ TEN ARTYKUŁ?

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na Linkdin
Wyślij e-maileim

O MNIE

ZOSTAW KOMENTARZ

Scroll to Top