Jak się spakować wyruszając w podróż służbową ?

Każdy z nas ,przynajmniej kilka razy będąc w delegacji denerwował się na zbyt pojemną lub kolei zbyt oszczędnie zapakowaną walizkę. Jeśli na co dzień mamy problem z organizacją swojej garderoby, to podróż służbowa bezlitośnie obnaża wszystkie nasze codzienne problemy w tej materii.

Poniżej kilka sprawdzonych rad jak nie zwariować pakując się w podróż służbową :

 

  1. Najpierw określ jakim środkiem lokomocji będziesz podróżować. Jeśli czeka Cię lot samolotem, to już jesteś ograniczona odpowiednimi regulacjami w zakresie ciężkości bagażu. Zbyt ciężka walizka nie sprawdzi się również, kiedy będziesz podróżować koleją lub autobusem. Na nieco więcej możesz sobie pozwolić jeśli w drogę poruszasz się samochodem ale także w tym przypadku bym nie przesadzała. Pamiętaj, że nie zawsze hotelowy parking znajduje się tuż przy recepcji a w przypadku awarii samochodu być może będziesz musiała skorzystać z taksówki lub wynajętego, być może mniejszego auta.
  2. Dokładnie zapoznaj się z programem delegacji. Sprawdź jakie spotkania masz zaplanowane i określ na ile dni jedziesz. Pamiętaj o zebraniu większej ilości odzieży na wypadek jeśli musiałabyś zostać dłużej z przyczyn od siebie niezależnych ( odwołany lot, zasypane drogi, lub niespodziewane wydarzenie)Jeśli wyjeźdzasz na 3 dni, warto wziąć ze sobą 4 zestawy ubrań ( pamiętaj także o dodatkowej parze rajstop i bielizny)
  3. Zabierz ze sobą co najmniej 1 parę wygodnych butów – będą niezastąpione podczas przemieszczania się po mieście lub lotnisku. Jeśli jesteś wielbicielką szpilek i nawet w nich prowadzisz swoje auto, miej zawsze w bagażniku wygodne obuwie na płaskim obcasie – może okazać się niezastąpione w czasie awarii samochodu.
  4. Sprawdź na jakie udogodnienia możesz liczyć w hotelu – jeśli Twój pokój będzie wyposażony w suszarkę i szlafrok, może warto nie pakować tych rzeczy do walizki.
  5. Racjonalnie określ ile książek możesz przeczytać w trakcie podróży. Zabieranie ze sobą 2 -3 książek może okazać się zbędnym balastem. Oczywiście jeśli podróżujesz z czytnikiem księżek np. kindle to nie musisz się ograniczać. Jeśli natomiast zastanawiasz się co lepiej ze sobą zabrać, to wiedz, że czytnik książek okaże się dużo lepszym rozwiązaniem, zwłaszcza taki który umożliwia czytanie w nocy bez konieczności zapalania światła np. Kindle Paperwhite.
  6. Zapakuj ubrania, które się nie gniotą i które są ze sobą komplemenarne. Zanim cokolwiek zapakujesz do walizki, zastanów się z czym to połączysz. Dla mnie idealnym rozwiązaniem są sukienki – jeśli tylko są dobrze dobrane do Twoje figury, skutecznie rozwiązują problem co na siebie włożyć.

 

 

LUBISZ TEN ARTYKUŁ?

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na Linkdin
Wyślij e-maileim

O MNIE

ZOSTAW KOMENTARZ

Scroll to Top