Jakie cel na pewno zrealizujesz w 2020?

O formułowaniu celów i ich realizacji napisano setki artykułów. Temat znany jest od lat i znienawidzony przez wielu. Każcie komuś opisać SMART w jakiejkolwiek korporacji to możecie liczyć co najwyżej na wyraz frustracji na twarzy pytanego. Ten tekst nie będzie więc o wyznaczaniu celów i ich realizacji. Nie dowiecie się tutaj jak rozpisać cele, jak prawidłowo je formułować ani jak osadzać w rzeczywistości.
 

 

Temat ten wzbudza wkurzenie u wielu, bo wielu z nas po prostu nie realizuje swoich celów. Czasem mimo prawidłowego planowania i właściwego zanurzania celu w emocjach, wartości i czasie. Po co więc tyle hałasu o coś co i tak nie wyjdzie?

 

Głównie dlatego, że poprawnie wyznaczone cele pomagają spełniać marzenia. Czynią nasze życie spełnionym i ułatwiają podejmowanie wielu decyzji. 

 

Od lat mam rozplanowane cele zawodowe i prywatne, czasem na kilkanaście najbliższych miesięcy, czasem na kilka lat. Moje cele wywodzą się z marzeń, mojej wizji tego jak ma wyglądać moje życie za kilka lub kilkanaście lat. 

 

Kiedy wiesz do czego dążysz, dużo łatwiej rozpisać SWOJE cele.

 I tu dochodzimy do najważniejszej kwestii. Cele osiągniesz tylko wtedy, kiedy będą one Twoje. Nie zarządu, szefa, partnera lub rodziców. 

 

 

Zamiast wymyślać najbardziej skomplikowane plany, usiądź po prostu w fotelu i puść wodze wyobraźni. Weź kartkę i opisz jak chcesz aby wyglądał Twój wymarzony dzień. Opisz go jak najbardziej dokładnie, z wszystkimi szczegółami i detalami. Zastanów się, gdzie wtedy jesteś, z kim, co Ci towarzyszy, jak wyglądasz i jak się czujesz w tej chwili.

 

Dopiero gdy masz ten obraz w swojej głowie, weź kartkę papieru i spróbuj rozpisać swoje cele. Jest duża szansa, że to naprawdę będą Twoje cele.

 

Jeśli mimo wszystko koniecznie chcesz sprawdzić jak ja wytyczam swoje cele, zapraszam Cię tu :

Jakie cele zrealizujesz w 2019?

A Ty planujesz czy po prostu realizujesz swoje cele? Masz sprawdzone sposoby, podziel się w komentarzu 🙂

 

 

 

 

 

LUBISZ TEN ARTYKUŁ?

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na Linkdin
Wyślij e-maileim

O MNIE

ZOSTAW KOMENTARZ

Scroll to Top