Leadership ToolBox – recenzja

Leadership ToolBox Narzędzia nowoczesnego managera

Robert St. Bokacki

 

Wydawnictwo : MT Biznes

Strom 225

Cena 44,90

 https://aros.pl/ksiazka/leadership-toolbox-narzedzia-nowoczesnego-menedzera

 

 

W ostatnim czasie w księgarniach pojawiła się kolejna pozycja z zakresu zarządzania zespołem i przywództwa napisana przez świetnego, polskiego managera. 

 

Robert St. Bokacki jest współtwórcą i wiceprezesem Kontekst HR International Group, trenerem, konsultantem, coachem i mówcą motywacyjnym. Swoje doświadczenie zdobywał pracując dla renomowanych firm i instytucji publicznych w Polsce i za granicą. Na co dzień uczy przywództwa, kierowania ludźmi, motywowania i sprzedaży.

 

W swojej książce zawarł dużo cennych i absolutnie nowych koncepcji dotyczących przywództwa i zarządzania. Zrobił to niezwykle umiejętnie. Podana w książce wiedza jest świetnie usystematyzowana i podana w tak przystępny sposób, że łatwo ją zapamiętać.

 

Autor porusza w książce kwestię przywództwa i nowych oczekiwań, przed którymi muszą stanąć managerowie. Rynek pracownika i nowe pokolenia pracowników wymuszają przemianę managerów.Jeśli w porę nie zmienimy swojego podejścia do współpracowników, nie zbudujemy trwałego i efektywnego zespołu. Czas siermiężnych managerów wydających polecenia i nieznoszących głosu sprzeciwu, właśnie nieodwołalnie dobiegł końca.

 

,, Ludzie są najcenniejszym potencjałem każdej firmy. W dzisiejszym otoczeniu biznesowym, w sytuacji ciągłych zmian i braku pewności to właśnie ludzie decydują o sukcesie firmy’’

 

Badania XXI wieku niezbicie udowodniły, że nikt nie rodzi się przywódcą i zostać liderem może każdy. Klucz do sukcesu to nieustanna nauka, zbieranie doświadczeń i wiele praktycznych ćwiczeń. Dzięki takim pozycjom jak ta, każdy szef może nabyć niezbędnej wprawy w zarządzaniu ludźmi.

 

,, Bo prawdziwy sukces w przywództwie przychodzi wtedy, kiedy dobre przygotowanie lidera spotyka się z sytuacją wymagającą podjęcia przez niego przywództwa. Ludzie stają się przywódcami w sprzyjających warunkach. Jednak to przygotowanie zapewnia im zwycięstwo’’

 

 

W książce znajdziesz informacje na temat różnych poziomów przywództwa, stylów przywództwa oraz przeczytasz o 6 zasadach kierowania ludźmi. To kluczowe rozdziały i warto poświęcić im chwilę. Autor umieszcza w książce niezwykle pomocne testy, dzięki którym dowiesz się, który ze stylów przywództwa preferujesz i nad czym ewentualnie powinnaś popracować. Jeśli chodzi o zasady kierowania ludźmi, to są one absolutnie podstawowe i moim zdaniem, naprawdę mogą pomóc w zarządzaniu ludźmi początkującym managerom. Dla doświadczonych, mogą być z kolei swojego rodzaju kubłem zimnej wody, kiedy przytrafi się nam zapomnieć, co w tej robocie jest najważniejsze.

 

Robert St. Bokacki świetnie ułożył w swojej książce cały materiał. Stworzył koncepcję Leadership ToolBox, która pozwala młodym kierownikom i managerom uniknąć podstawowych błędów. Jest więc o tym jak dobierać pracownikom do różnych typów zadań, jak korzystać z narzędzi kontroli, jak weryfikować postęp prac i jak rozwijać samodzielność pracownika. Wszystko ułożone jest w taki sposób, że nieco enigmatyczna wiedza o przywództwie układa się faktycznie w przystępną i logiczną skrzynkę z narzędziami. 

 

W drugiej części książki czytelnik dostaje pełną informację na temat narzędzi kierowania ludźmi. Jest więc o instruowaniu, delegowaniu, uprawnianiu, konsultowaniu, rozmowie kontrolnej i przekazywaniu informacji zwrotnej. Autor wyjaśnia, kiedy należy sięgać po konkretne środki i jak właściwie je realizować. Co więcej na wyróżnienie zasługują gotowe scenariusze rozmów i liczne przykłady, naprawdę ,,na czasie’’ z polskiego podwórka.To zdecydowanie jest największą wartością tej książki, bo nie tylko pozwala się świetnie przygotować do trudniejszych rozmów z pracownikami, ale także pozwala na autorefleksję co poszło nie tak w czasie naszych rozmów. Autor przygotował także bezpłatne case studies do pobrania w formacie mp3, dzięki czemu wdrożoną wiedzę można zweryfikować z praktyką.

 

Książka Roberta St. Bokackiego jest jedną z tych, które zostają ze mną na stałe. Liczne, gotowe scenariusze rozmów na pewno pomogą mnie i moim kierownikom a przejrzysty sposób przekazywania wiedzy sprawia, że do książki będę wracać, aby stale odświeżyć materiał i szukać motywacji J

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LUBISZ TEN ARTYKUŁ?

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na Linkdin
Wyślij e-maileim

O MNIE

ZOSTAW KOMENTARZ

Scroll to Top