Majówka w robocie? Wyśmienicie !

 

Nie, nie żartuję. Majówka spędzona w pracy może być naprawdę fajna.

Wszystko zależy od tego jak podejdziesz do tego tematu.

Poniżej garść porad jak przeżyć długi weekend majowy w pracy i czerpać z tego radość.

 

  1. Zaplanuj dokładnie dni wolne, najlepiej w sposób, który naprawdę lubisz. Jeśli nie przepadasz za grillem u teściowej, to po prostu na niego nie jedź. W jeden dzień możesz naprawdę zrobić dużo – jeśli chcesz, możesz spędzić dzień pod chmurką lub w łóżku serwując sobie dzień SPA. Kto Ci zabroni ?
  2. W dni, w których pracujesz, zaplanuj dzień tak aby wyjść z pracy o czasie. Zaplanuj miłe i nieabsorbujące tematy – tym bardziej, że większość Twoich współpracowników też będzie marzyć o tym, aby wyjść z pracy.
  3. W dni pracujące, możesz wyjechać z domu później – gwarantuje Ci, wszystkie duże miasta w taki weekend pustoszeją a dojazd do słynnego warszawskiego Mordoru zajmuje o połowę krócej niż zwykle! Co więcej – na pewno znajdziesz bez problemu miejsce do parkowania na służbowym parkingu 🙂
  4. Po wyjściu w pracy bądź offline – i tak nie wiele będzie się działo. Nic ważnego nie umknie Twojej uwadze a większość i tak załatwisz dopiero po długim weekendzie!
  5. Zaplanuj po majówce urlop, którym wynagrodzisz sobie pracę w czasie weekendu majowego. Zapłacisz mniej za pobyt, unikniesz korków i będziesz prawdziwie cieszył się z wypoczynku!
  6. Po pracy 2 lub 4 maja, umów się z przyjaciółmi, rodziną lub nadrób zaległości u kosmetyczki. Naprawdę zdążysz się szybko przemieścić w mieście a może okazać się, że u Twojej kosmetyczki czekać na Ciebie będzie zaskakująca oferta cenowa!
  7. Nie zapomnij zerknąć co w trawie piszczy w Twoich ulubionych internetowych sklepach. Zdziwisz się jak wyjątkowe okazje możesz w tym czasie upolować!

 

Znacie inne sposoby na uprzyjemnienie sobie długich weekendów? A może należycie do tych którzy co roku muszą podczas majówki wyjechać z miasta?

 

Ja na ogół w tym czasie pracuję, nadrabiając zaległości. Korzystam z tego, że większość moich współpracowników ma wolne a liczba telefonów drastycznie spada. Przejezdne miasto i piękna pogoda to dodatkowe bonusy takich dni. Potem planuję wyjazd w te wszystkie magiczne miejsca ,w których teraz ceny za nocleg są oszałamiająco wysokie. 🙂

Najlepszej majówkowej pogody Wam życzę :)!

 

 

LUBISZ TEN ARTYKUŁ?

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na Linkdin
Wyślij e-maileim

O MNIE

ZOSTAW KOMENTARZ

Scroll to Top