O trudnej sztuce odpuszczania i nie tylko.

okładka książki

Dr Katarzyna Czyź

Miej wyje**ne, będzie Ci dane. O trudnej sztuce odpuszczania.

Wyd. Onepress

Dostępna także jako ebook

Cena 39,90

 

Książek dotyczących rozwoju osobistego dzisiaj na rynku jest mnóstwo. Możemy wybierać zarówno wśród polskich jak i zagranicznych autorów. Wiele jest oczywiście bestsellerów utrzymujących się na rynku wydawniczym od wielu lat. Wystarczy choćby wspomnieć o książkach T. Robbinsa czy B. Tracy. 

 

 

 

 

 

 

Ta książka jest jednak wyjątkowa, co najmniej z kilku powodów. Moim zdaniem, zdecydowanie jest to obecnie jedną z najlepszych książek dotyczących rozwoju osobistego, które możesz teraz przeczytać.

 

 

O autorce…

 

 

Katarzyna Czyź to nietuzinkowa postać. Ze zdjęcia na okładce książki spogląda na nas młoda, uśmiechnięta kobieta. Bije od niej ciepło i pełen luz. A to nie tylko doktor nauk prawnych, absolwentka studiów MBA, ale także psychoterapeutka, coach i joginka. Jakby mało było tych ról społecznych, autorka jest także szczęśliwą matką bliźniaków i żoną.

 

O czym jest książka?

 

 

Teoretycznie to książka o tym jak odpuszczać w życiu. W praktyce znajdziecie tam o wiele więcej. Autorka przez 7 kolejnych rozdziałów, które są jednocześnie 7 etapami do odpuszczenia sobie, prowadzi nas sprawnie przez usystematyzowany, logiczny proces. 

Katarzyna Czyź nie tylko przybliża nam w prosty i przystępny sposób podstawy psychologii, ale obrazowo opowiada o emocjach a także o schematach, które wiele z nas powiela w swoim życiu. Pisze prosto, plastycznie, używając potocznego języka. Zdarza się jej przeklnąć, odwołać do aktualnych metafor i obecnych w kulturze memów. Dzięki temu wiedza psychologiczna staja się prosta w odbiorze i przystępna. 

 

 

Na każdej stronie autorka dostarcza nam same konkrety – nie ma lania wody, są logiczne wnioski, które muszą trafić do wszystkich, zwłaszcza do zwolenników zdelegalizowania coachingu. Dla mnie wartością dodaną były liczne uzupełnienia na marginesie teorii psychologicznych czy informacje na temat prowadzonych badań w psychologii i nie tylko. Na pewno unikatowy jest rozdział dotyczący narzędzi coachingowych – znajdziemy tu i popularne koło życia, i listę wartości z których należy wybrać te które są nam bliskie, model GROW i piramidę Diltsa. I wiele więcej.

 

 

Autorka chętnie i dokładnie dzieli się swoją szeroką wiedzą. Są w książce liczne odniesienia do dobrych książek z zakresu rozwoju osobistego. Znajdziemy tu też odniesienia do wypowiedzi, książek czy wystąpień innych autorytetów z zakresu rozwoju osobistego. Katarzyna Czyź bynajmniej nie próbuje w ogóle udawać, że ma swoją wybraną, stworzoną koncepcję. Podaje nam przykłady narzędzi i technik, które stosowała, pisząc szczerze z własnego doświadczenia co działało a co nie. Właśnie te liczne przykłady, odwołania do innych autorów są moim zdaniem najcenniejsze. Pozwalają poszerzać swoje zainteresowania i pogłębić temat, który autorka tylko sygnalizuje. 

 

Ta książka to swoista kopalnia wiedzy na temat współczesnego rozwoju osobistego. Sięgając tylko po nią ktoś kto do tej pory nie interesował się rozwojem osobistym, zyska od razu na tzw. starcie.

 

 

Na uwagę zasługuje też niezwykłe wydawnictwo. Książka jest świetnie wydana – obfituje  w piękne, czytelne rysunki. Tekst jest tak ułożony, że liczne rozszerzenia dostępne na marginesie nie przeszkadzają a jednocześnie łatwo od razu do nich sięgnąć. Papier, na którym wydana jest książka jest świetnej jakości a całość jest warta o wiele więcej niż 39,90 zł.

Zdecydowanie polecam!

LUBISZ TEN ARTYKUŁ?

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na Linkdin
Wyślij e-maileim

O MNIE

ZOSTAW KOMENTARZ

Scroll to Top