Power4change. Sztuka osiągania celów.

POWER4CHANGE

Marek Kamiński

Power4change

Sztuka osiągania celów

Wydawnictwo Onepress

cena 39,90

dostępne jako ebook.

 

 

 

 

 

 

 

Kto nie zna Marka Kamińskiego? Czy trzeba przedstawiać komukolwiek znanego polarnika, podróżnika ekstremalnego i zdobywcę dwóch biegunów? Myślę, że nie trzeba. Same jego dokonania mogą być jedynym i słusznym powodem do tego by sięgnąć po jego nową książkę. A warto, bo jest pełna esencji niczym filiżanka najlepszego earl greya.

Marek Kamiński w książce opisuje swoją autorską metodę osiągania celów. Nazywa ją metodą bieguna. A jakże by inaczej J Czy jest jednak wyjątkowa?  Czy warto sięgnąć po tą książkę, skoro na rynku jest tyle pozycji o tym jak realizować skutecznie cele?

 

 

 

 

Zdecydowanie. Książka Marka Kamińskiego to w tej chwili jedna z najlepszych tego typu pozycji. Książka zawiera bardzo konkretne treści i zawiera dużą porcję wiedzy. Co więcej, jako coach, śmiało mogę powiedzieć, że wszystkie zaplanowane przez autora ćwiczenia, naprawdę pomogą Ci w drodze do osiągnięcia celu. I nie jest to tylko książka dla początkujących. Rozbudowane ćwiczenia, ich szczegółowość są dla mnie dużą inspiracją. To na pewno jedna z tych książek z której będę korzystać chętnie i często w trakcie swojej zawodowej pracy.

 

 

 

Co zawiera?

 

 

W książce znajdziecie 6 rozdziałów. Całość zawiera zaledwie 154 strony a mimo to ja mam poczucie, że wszystko co ważne w kwestii osiągania celów, zostało omówione. Konkretnie i to na licznych przykładach.

 

Na drogę bieguna składają się elementy ( prawda, intuicja, Bóg, ja, wizualizacja), zasady, praktyki, pięć kroków, rytuały i ścieżki. Każdemu z tych elementów autor poświęca osobny rozdział. Dla mnie jednym z najciekawszych rozdziałów był ten o zasadach. Szczególnie zabieram ze sobą zasadę less im more oraz zasada paradoksu.

 

Akceptacja, wdzięczność, uwaźność…

 

 

Wiele smaczków odnajdziecie też w rozdziale dotyczącym praktyk. Tutaj autor opowiada o akceptacji, wdzięczności i uważności. Warto przeczytać ten rozdział i wykonać zaproponowane ćwiczenia. O ile zawsze miałam kłopot z przekonaniem się do tego rodzaju praktyk, to docierają do mnie argumenty i przykłady przywoływane przez polarnika. Poza tym same zaproponowane ćwiczenia są fajnie skonstruowane i warto do nich wrócić, już na spokojnie, po przeczytaniu lektury.

 

Jak po sznurku, prosto do celu z metodą biegun…

 

 

Natomiast dla wszystkich szukających konkretnych sposób na osiągniecie celu, jest zdecydowanie rozdział czwarty ,, Pięć kroków’’ To naprawdę esencja realizacji celów. Zaproponowane tu ćwiczenia z pewnością przybliżą Cię do realizacji prawdziwie Twoich celów i marzeń. Jeśli nie masz czasu czytać, a potrzebujesz prawdziwego kompendium, to skocz po prostu do tego rozdziału. To naprawdę rzetelnie przygotowana baza ćwiczeń. Jeśli dobrze, z zaangażowaniem je wykonasz, nie wierzę w to, że nie uda Ci się osiągnąć tego o czym marzysz.

 

To codzienne, małe, powtarzalne rytuały tworzą nasze nowe Ja w przyszłości…

 

 

Ja dla siebie biorę też zasady omówione w rozdziale dotyczącym rytuałów. To niezmiernie ważne jak planujesz swój dzień i czy są w nim stałe elementy. Myślę, że dla wielu ten rozdział może być inspiracją. Mnie ostatecznie przekonał do tego jak ważne jest znalezienie dla siebie choćby godziny czasu codziennie. I jak ważne niezmiernie jest hartowanie swojego organizmu i głowy ( duszy – dowolnie jak to rozumiesz) Jeśli jeszcze miałam jakiekolwiek wątpliwości co do porannego pisania dziennika, teraz nie mam żadnych.

 

 

Podsumowując – polecam dla wszystkich, którzy spragnieni są konkretów i inspiracji. Tym bardziej, że na 154 stronach otrzymujecie nie tylko wiedzę, ale liczne ćwiczenia, do których można i trzeba wracać wielokrotnie. Książka wydana jest niezwykle przejrzyście, ze starannością, obfituje w wiele rysunków i diagramów. A na koniec – kosztuje po prostu skandalicznie mało, jak na wielość treść i ćwiczeń, które autor udostępnia czytelnikom. Po stokroć warto.

 

 

 

LUBISZ TEN ARTYKUŁ?

Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on twitter
Udostępnij na Twitterze
Share on linkedin
Udostępnij na Linkdin
Share on email
Wyślij e-maileim

O MNIE

ZOSTAW KOMENTARZ

Przewiń do góry