Power4change. Sztuka osiągania celów.

POWER4CHANGE

Marek Kamiński

Power4change

Sztuka osiągania celów

Wydawnictwo Onepress

cena 39,90

dostępne jako ebook.

 

 

 

 

 

 

 

Kto nie zna Marka Kamińskiego? Czy trzeba przedstawiać komukolwiek znanego polarnika, podróżnika ekstremalnego i zdobywcę dwóch biegunów? Myślę, że nie trzeba. Same jego dokonania mogą być jedynym i słusznym powodem do tego by sięgnąć po jego nową książkę. A warto, bo jest pełna esencji niczym filiżanka najlepszego earl greya.

Marek Kamiński w książce opisuje swoją autorską metodę osiągania celów. Nazywa ją metodą bieguna. A jakże by inaczej J Czy jest jednak wyjątkowa?  Czy warto sięgnąć po tą książkę, skoro na rynku jest tyle pozycji o tym jak realizować skutecznie cele?

 

 

 

 

Zdecydowanie. Książka Marka Kamińskiego to w tej chwili jedna z najlepszych tego typu pozycji. Książka zawiera bardzo konkretne treści i zawiera dużą porcję wiedzy. Co więcej, jako coach, śmiało mogę powiedzieć, że wszystkie zaplanowane przez autora ćwiczenia, naprawdę pomogą Ci w drodze do osiągnięcia celu. I nie jest to tylko książka dla początkujących. Rozbudowane ćwiczenia, ich szczegółowość są dla mnie dużą inspiracją. To na pewno jedna z tych książek z której będę korzystać chętnie i często w trakcie swojej zawodowej pracy.

 

 

 

Co zawiera?

 

 

W książce znajdziecie 6 rozdziałów. Całość zawiera zaledwie 154 strony a mimo to ja mam poczucie, że wszystko co ważne w kwestii osiągania celów, zostało omówione. Konkretnie i to na licznych przykładach.

 

Na drogę bieguna składają się elementy ( prawda, intuicja, Bóg, ja, wizualizacja), zasady, praktyki, pięć kroków, rytuały i ścieżki. Każdemu z tych elementów autor poświęca osobny rozdział. Dla mnie jednym z najciekawszych rozdziałów był ten o zasadach. Szczególnie zabieram ze sobą zasadę less im more oraz zasada paradoksu.

 

Akceptacja, wdzięczność, uwaźność…

 

 

Wiele smaczków odnajdziecie też w rozdziale dotyczącym praktyk. Tutaj autor opowiada o akceptacji, wdzięczności i uważności. Warto przeczytać ten rozdział i wykonać zaproponowane ćwiczenia. O ile zawsze miałam kłopot z przekonaniem się do tego rodzaju praktyk, to docierają do mnie argumenty i przykłady przywoływane przez polarnika. Poza tym same zaproponowane ćwiczenia są fajnie skonstruowane i warto do nich wrócić, już na spokojnie, po przeczytaniu lektury.

 

Jak po sznurku, prosto do celu z metodą biegun…

 

 

Natomiast dla wszystkich szukających konkretnych sposób na osiągniecie celu, jest zdecydowanie rozdział czwarty ,, Pięć kroków’’ To naprawdę esencja realizacji celów. Zaproponowane tu ćwiczenia z pewnością przybliżą Cię do realizacji prawdziwie Twoich celów i marzeń. Jeśli nie masz czasu czytać, a potrzebujesz prawdziwego kompendium, to skocz po prostu do tego rozdziału. To naprawdę rzetelnie przygotowana baza ćwiczeń. Jeśli dobrze, z zaangażowaniem je wykonasz, nie wierzę w to, że nie uda Ci się osiągnąć tego o czym marzysz.

 

To codzienne, małe, powtarzalne rytuały tworzą nasze nowe Ja w przyszłości…

 

 

Ja dla siebie biorę też zasady omówione w rozdziale dotyczącym rytuałów. To niezmiernie ważne jak planujesz swój dzień i czy są w nim stałe elementy. Myślę, że dla wielu ten rozdział może być inspiracją. Mnie ostatecznie przekonał do tego jak ważne jest znalezienie dla siebie choćby godziny czasu codziennie. I jak ważne niezmiernie jest hartowanie swojego organizmu i głowy ( duszy – dowolnie jak to rozumiesz) Jeśli jeszcze miałam jakiekolwiek wątpliwości co do porannego pisania dziennika, teraz nie mam żadnych.

 

 

Podsumowując – polecam dla wszystkich, którzy spragnieni są konkretów i inspiracji. Tym bardziej, że na 154 stronach otrzymujecie nie tylko wiedzę, ale liczne ćwiczenia, do których można i trzeba wracać wielokrotnie. Książka wydana jest niezwykle przejrzyście, ze starannością, obfituje w wiele rysunków i diagramów. A na koniec – kosztuje po prostu skandalicznie mało, jak na wielość treść i ćwiczeń, które autor udostępnia czytelnikom. Po stokroć warto.

 

 

 

LUBISZ TEN ARTYKUŁ?

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na Linkdin
Wyślij e-maileim

O MNIE

ZOSTAW KOMENTARZ

Przewiń do góry