Prasa – co znajdziecie w czerwcowych wydaniach branżowych gazet?

 

 

Na pewno zdarzyło się Wam nieraz pojawić się w Empiku i zastanawiać jakie tytuły z prasy branżowej wybrać i co warte jest przeczytania. Ja mam tak średnio raz na miesiąc. Wybór jest ogromny i naprawdę trudno się zdecydować, którą gazetę wybrać. Postanowiłam wybrać najciekawsze artykuły z prasy fachowej i krótko zasygnalizować Wam ich treść. Z racji wykonywanego zawodu, interesują mnie szczególnie artykuły dotyczące przywództwa, rozwoju osobistego, HR, psychologii.

 

 

Poniżej subiektywny przegląd  tego co najciekawsze, moim zdaniem, w polskiej prasie fachowej.

Przegląd prasy fachowejW miesięczniku Forbes https://www.forbes.pl, w numerze czerwcowym, warte przeczytania są :

 

 • Wywiad z prof. Markiem Górą na temat aktualnego systemu emerytalnego. Z wywiadu płynnie chyba dość oczywisty wniosek, że ,, w przyszłości będziemy pracować coraz dłużej’’ W prosty sposób prof. Góra tłumaczy dlaczego obniżenie wieku emerytalnego to zmiana szkodliwa i w dłużej perspektywie nie do utrzymania. Poza informacjami na temat wieku emerytalnego, ważne przesłanie na temat jakości życia i tego co robić by w wieku 70 lat być zdatnym do pracy.
 • Wywiad z Zbigniewem Jakubasem, 66 letnim przedsiębiorcą z 40 letnim stażem w biznesie, byłym udziałowcem WSiP, Optimusa, ZA Puławy. Aktualnie w jego aktywach jest Newag i Mennica. Świetny wywiad dotyczący polskiej przedsiębiorczości, aktualnej polityki gospodarczej i praktycznych działań polskiego Fiskusa.
 • Obszerny raport przygotowany przez McKisney & Company na temat automatyzacji. Wg opublikowanych danych do 2030 roku automatyzacja może wypchnąć z gospodarki aż 7,3 mln osób. Główne zmiany nastąpią w transporcie, przetwórstwie przemysłowym i górnictwie. Zapowiadane zmiany wejdą w życie już za 12 lat – co zrobić aby w zmieniającej się rzeczywistości wciąż mieć pracę? Polecam Waszej uwadze.

 

W businessman.pl, numer 3-4, polecam przede wszystkim :

Przegląd prasy fachowej

 

 • Wywiad z Sonią Wędrychowicz, dyrektor zarządzającą Banku DBS w Singapurze. Świetna lektura, pełna inspirujących rozważań na temat przywództwa i budowania zespołów w międzynarodowych środowisku.
 • Obszerny raport dotyczący RODO.
 • Artykuł Aleksandry Puch dotyczący wydajności pracowników. Jest więc o zwolnieniach lekarskich, ich kontroli, pracy na odległość, planowaniu urlopów i tworzeniu ścieżki kariery w firmie. Podobno to ostatnie najbardziej przychyla się do budowania wskaźników wydajności.

 

W czerwcowym MyCompany https://mycompanypolska.pl moje zainteresowanie wzbudziło :

 

 • Artykuł Aleksandra Sławińskiego o grywalizacji. Wprowadzenie elementów grywalizacji pozwala w końcu uaktywnić pracowników o średnim potencjale i uzyskać poprawę w komunikacji czy choćby w raportowaniu. Naprawdę kuszące.
 • Raport dotyczący tego, które marki z sektora MSP budzą największe zaufanie wśród klientów. Czołówka w niewielkim stopniu się zmieniła, ale to badanie pokazuje przede wszystkim, że świadomość istnienia różnych marek maleje ( konsumenci wskazują coraz mniej marek) a co za tym idzie coraz ciężej dotrzeć do świadomości klienta i…zostać w niej na dłużej.

 

 

Natomiast w majowym MyCompany warte przeczytania są :

 

 • Artykul Karoliny Prawęckiej o sieci apartamentów wakacyjnych Vacationclub. W sam raz akurat na wakacje.
 • Artykuł Arkadiusza Komorskiego o wypożyczalniach dóbr luksusowych. Wymarzoną torebkę lub sukienkę można wypożyczyć za 10% – 20% jej pierwotnej ceny. Warte przemyślenia, zwłaszcza przez kobiety, które lubią często zmieniać garderobę.
 • Artykuł Aleksandra Sławińskiego o wizerunku marki w sieci i jej zagrożeniach. Czy monitować, jak monitować i jak reagować kiedy dojdzie do kryzysu. Dobry tekst, pełen fajnych porad i informacji na temat najbardziej podstawowych narzędzi do zarządzania wizerunkiem w sieci.

 

 

Czy jest coś ciekawego co przeoczyłam? Jakie czasopisma z branży czytacie? Dajcie znać w komentarzu!

Co myślicie o takim przeglądzie prasy? Spotkaliście się z taką formą publikacji na blogu?

LUBISZ TEN ARTYKUŁ?

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na Linkdin
Wyślij e-maileim

O MNIE

ZOSTAW KOMENTARZ

Scroll to Top