Recenzja książki M. Grzesiak Bądź skuteczny

Czy jest jeszcze w Polsce ktoś kto nie zna Mateusza Grzesiaka?


Na wszelki wypadek napiszę, że to jeden z najpopularniejszych psychologów, konsultantów, terapeutów i wykładowców. Sam pisze o sobie w swoich kanałach społecznościowych nauczyciel / korepetytor. Autor 24 popularnych książek, niezwykle aktywny w social mediach.  Prowadzi szkolenia w 7 językach zarówno w Europie jak i w Ameryce.  Spełnia się rodzinnie jako mąż i ojciec.


Przez jednych nielubiany, przez innych wręcz wielbiony. Przyznam szczerze, że ja jakoś nigdy nie mogłam wczytać się w jego książki i zwyczajnie je omijałam. Tym razem postanowiłam dać mu szansę w ramach abonamentu do biblioteki cyfrowej BIBLIOhttps://biblio.ebookpoint.pl


To usługa, z którą możecie spotkać się w niektórych stacjonarnych bibliotekach lub otrzymać do niej dostęp w ramach benefitu od pracodawcy. Otrzymujecie wówczas specjalny kod dostępu, którym logujecie się do zasobów biblioteki. Jest ona oczywiście cyfrowa i możecie znaleźć w niej wiele aktualnych biznesowych pozycji. Całość działa naprawdę świetnie i nie ruszając się z domu, możecie mieć dostęp do aktualnych książek i publikacji grupy Helion i nie tylko. Wszystko co akurat jest Wam potrzebne do pracy lub nauki bez zbędnego wychodzenia z domu i opasłych tomisk zalegających w bibliotece 😉


Właśnie w ramach abonamentu miałam przyjemność korzystać z dostępu do książki Mateusza Grzesiaka. Książka dostępna jest w formie pliku cyfrowego, dostępnego dosłownie od zaraz po wybraniu na naszym koncie. Całość procesu jest niezwykle prosta i intuicyjna a zbiór publikacji bogaty.


Książka Mateusza Grzesiaka jest zbiorem krótkich felietonów zebranych w 3 rozdziałach : relacje, self care, samorozwój.  Autor wybrał 50 pytań dotyczących tych obszarów i zaproponował konkretne rozwiązania / narzędzia odpowiadając na każde z pytań. Spektrum pytań jest bardzo szerokie. W książce znajdziecie odpowiedzi między innymi na takie pytania:


·       Jak budować trwałe nawyki?

·       Jak być lubianym?

·       Jak przekazywać złe wiadomości?

 ·       Jak właściwie się rozstać?

·       Jak przestać tracić energię?

·       Jak dobrze korzystać z social mediów?

·       Jak wyznaczać priorytety?

·       Jak skutecznie się uczyć?

Trzeba przyznać, że tematyka jest bardzo szeroka i każdy z pewnością znajdzie pytania, które interesują go bardziej i chciałby poznać na nie właściwe (?) odpowiedzi.


Nietypowy układ książki powoduje, że ciężko się ją czyta ciągiem, ale może stanowić inspirujący workbook do czytania choćby przed snem lub gdy w danym momencie akurat borykamy się z problemem, który opisał autor. 


Same proponowane przez autora rozwiązania są oczywiście różne – jedne dla mnie bardzo oczywiste i nie stanowiły żadnego odkrycia, inne inspirujące i warte przemyślenia.  

Jest tu wiele konkretnych rozwiązań oraz propozycji ćwiczeń coachingowych, które dla osób początkujących w kwestii rozwoju osobistego mogą okazać się bardzo przydatne


Książka napisana jest bardzo przystępnym językiem. Informacje w niej zawarte są konkretne, rzeczowe i oparte na badaniach naukowych. Czyta się ją bardzo szybko a charakter pytań jakie zadaje autor powoduje, że może być to pozycja, po którą się sięga wielokrotnie w ciągu lat. Na pewno jest to książka, w której autor w mocno skondensowany sposób podaje narzędzia dostępne w innych książkach. Plusem jest właśnie owo streszczenie – dostajemy pigułkę różnego rodzaju narzędzi i inspiracji. To czy będzie przydatna, zależy już od wiedzy i umiejętności danego czytelnika.


Większość omawianych narzędzi czy ćwiczeń było mi już znanych, ale dzięki Ebook Publio mogłam przekonać się, czy chcę sięgnąć po kolejne książki tego autora.  Przyznam, że z pewną ciekawością sięgnę po kolejne, aby przekonać się czy sposób w jaki autor pisze rzeczywiście mi odpowiada.

Podsumowując, o ile nie jestem pewna czy skusiłabym się na tą książkę w standardowej księgarni, to sama usługa biblioteki cyfrowej jest naprawdę warta polecenia. Zastanówcie się czy to może być rozwiązanie dla Was. Jeśli tak, warto porozmawiać z działem HR Waszej firmy na temat takiej usługi 😉

Mateusz Grzesiak 

Bądź skuteczny. 50 narzędzi rozwijających efektywność osobistą i zawodową.

Wydawnictwo Onepress

Stron 360

Cena sugerowana 49,00

LUBISZ TEN ARTYKUŁ?

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na Linkdin
Wyślij e-maileim

O MNIE

ZOSTAW KOMENTARZ

Przewiń do góry