Z jakich aplikacji korzystam w pracy?

klawiatura

 

Jak każdy manager mam swoje ulubione aplikacje i programy, z których na bieżąco korzystam w pracy. Na co dzień pracuje w systemie macOS, ale do codziennej pracy wykorzystuje też programy z systemu Windows.

Poniżej krótka lista najważniejszych dla mnie aplikacji :

 

  1. MS Office. W firmie pracujemy w oparciu o system Windows, więc korzystanie z ich pakietu ułatwia mi codzienną współpracę z biurem. Na szczęście Windows udostępnia specjalną wersję dla Macbooków. Miesięczna subskrycja kosztuje 29,90zł. Korzystam przede wszystkim z Excela i Outlooka.

  2. Canva – aplikacja online do tworzenia prostych grafik i prezentacji. Dzięki bankowi zdjęć prezentacje przestają być sztampowe. Prosta i niezwykle intuicyjna w obsłudze.

  3. Adobe Lightroom CC – program do obróbki zdjęć. Wciąż się ze sobą zaprzyjaźniamy.

  4. Spotify – serwis muzyczny umożliwiający dostęp do muzyki w strumieniu, dopiero odkryłam i już pokochałam. Na razie w fazie testów.

  5. Program antywirusowy Avast – generalnie przez 4 lata nie miałam żadnych poważnych problemów. Raz ściągnęłam wirusa bo pobierałam program z innego miejsca niż Appstore, a drugi zainfekowała mnie podejrzana strona internetowa. Avast dla Maca roprawia się z takimi problemami w 5 minut. Mnie daje większe poczucie bezpieczeństwa.

  6. Przypomnienia i notatki – świetne aplikacje macOs, do codziennej pracy. Synchronizują się i zapisują się w chmurze więc zawsze mam do nich dostęp.

  7. Portale ogłoszeniowe OLX, Gumtree, Pracazarogiem, Pracuj.pl – codzienność w pracy managera, który min. zajmuje się rekrutacją.

  8. Kalkulator wynagrodzeń – codzienność. Ułatwia życie, zwłaszcza gdy ciągle rozmawiasz ze współpracownikami o kwotach netto, a w Twoim biurze wszyscy myślą w kategorii brutto.

  9. Audioteka – niezastąpiona w drugich służbowych podróżach. Lubię za liczne polskie premiery, dobrą cenę i świetnych lektorów.

  10. Endomondo – bo przecież każdy manager lubi rywalizację 🙂

 

Prawda, że mało? Jestem zwolennikiem papierowego planowania. Zużywam wciąż ogromne ilości papieru i choć nieustannie próbuje kartkę papieru plikiem w komputerze, wciąż najlepiej myśli mi się na papierze.

 

A Wy ? Bez jakich aplikacji nie wyobrażacie sobie codziennego działania?

LUBISZ TEN ARTYKUŁ?

Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on twitter
Udostępnij na Twitterze
Share on linkedin
Udostępnij na Linkdin
Share on email
Wyślij e-maileim

O MNIE

ZOSTAW KOMENTARZ

Przewiń do góry