Zmęczony manager = zły manager

W grudniu większość z managerów zarządzających sprzedażą czuje potworne zmęczenie. Roczna praca związana z realizacją wyznaczonych celów i najgorętszy okres zakupowy w roku, powodują że wielu spośród nas marzy o tym aby uciec gdzieś na 14 dniowy urlop. Obowiązkowo miejsce naszego urlopu musi się znaleźć poza zasięgiem wifi i telefonu komórkowego.

Taki stan nie pojawia się znikąd. Na ogół jest wypracowany. Odkładany urlop, praca po 10 – 12 godzin dziennie, brak umiejętności ,,wyłączenia głowy” i stale załatwianie spraw z kategorii ,, pilne i ważne” Co zrobić by szybko się zrestartować bo przecież na urlop nie możemy sobie teraz pozwolić ? 🙂

1. Wybierz czas odpoczynku. Jeśli uznasz że robisz sobie właśnie wolny poniedziałek to uprzedź o tym współpracowników. Jeśli tego nie zrobisz, będziesz jeszcze bardziej się denerwować że ktoś zakłóca Ci Twój wolny dzień. Skąd niby mają wiedzieć, że wiecznie dostępny szef postanowił odpocząć w środku gorącego okresu ? 🙂

2. Jeśli zdecydowałeś się odpocząć, odetnij się od służbowego maila i komórki. Nie zerkaj co chwilę na telefon. Jeśli nie potrafisz się powstrzymać, po prostu wyłącz telefon i komputer.

3. Zorganizuj sobie czas na wolnym powietrzu. Zrób coś co sprawia Ci przyjemność. Idź na ekstremalnie długi spacer z psem lub idź na basen. Zmęczenie fizyczne pozwoli Ci uwolnić głowę. Jeśli nie cierpisz aktywności fizycznej, spróbuj długiej relaksującej kąpieli z książką w dłoni.

4. Zajmij się czymś co nie jest związane z Twoją branżą. Posegreguj dokumenty w domu, upiecz ciasto lub napraw wiecznie cieknący kran. Ważne byś zajął czymś dłonie i umysł – radość pozostałych domowników, którym sprawisz radość swoją aktywnością, będzie dodatkową nagrodą tego dnia.

5. Nie planuj na dzień odpoczynku wizyt u lekarza lub innych tego typu działań, które jak sam dobrze wiesz, mogą popsuć Ci humor. Może pojawić się u Ciebie ochota by nadrobić zaległe wizyty u dentysty lub mechanika samochodowego – to nie jest najlepszy pomysł. Dzień odpoczynku ma pomóc zregenerować Ci siły a nie dodatkowo je uszczuplić.

 

Czy masz jakieś inne pomysły na szybki restart? Co robisz gdy pojawia się w Twojej głowie marzenie by rzucić tym wszystkim i uciec gdzieś najdalej? Zostaw komentarz i podziel się swoimi sposobami na szybki restart.

LUBISZ TEN ARTYKUŁ?

Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on twitter
Udostępnij na Twitterze
Share on linkedin
Udostępnij na Linkdin
Share on email
Wyślij e-maileim

O MNIE

ZOSTAW KOMENTARZ

Przewiń do góry