Zorganizowany manager w grudniu.

Dobrze zorganizowany manager wie, że grudzień to najkrótszy i najbardziej intensywny miesiąc w roku. Jak się zorganizować aby na czas zrealizować wszystkie najbardziej palące zadania?

Poniżej kilkanaście najważniejszych spraw, o które musisz zadbać jako manager, by w spokoju świętować nadejście Nowego Roku.

 

 1. W porozumieniu z działem kadr sprawdź wszystkie umowy o pracę i umowy zlecenia, które dotyczą bezpośrednio Twoich współpracowników. Zweryfikuj stawki, sprawdź na jaki czas umowy są zawarte. Pamiętaj o tym, że od stycznia 2019 wzrasta pensja minimalna. Poproś pracowników działu kadr o przygotowanie dokumentów i uporaj się z ich podpisem jak najszybciej.

 2. Sprawdź jak wygląda Twój zespół pod kątem urlopów i wstępnie porozmawiaj o nich ze swoimi współpracownikami. Jeśli możesz, już teraz przygotuj siatkę urlopów na 2019 rok. W grudniu wiele firm turystycznych sprzedaje oferty wakacyjne z dużymi zniżkami. Wcześniej przygotowany grafik urlopów pozwoli Twoim współpracownikom już teraz zaplanować wakacje w korzystnej cenie.

 3. Wypisz listę spraw, które musisz załatwić w grudniu i postaraj się uporać z nimi do 20 grudnia. Większość Twoich współpracowników w firmie będzie planowała dni wolne i niewiele spraw uda Ci się posunąć do przodu po tym terminie.

 4. Zaplanuj pracę swoich współpracowników w styczniu. Jeśli wyznaczasz dla nich cele, układasz im harmonogram pracy, dopilnuj aby niezbędne dane otrzymali od Ciebie do 20 grudnia.

 5. Pamiętaj, że z uwagi na krótki miesiąc, Twój dział kadr z pewnością będzie chciał zamknąć wcześniej listę płac. Przemyśl premie i przygotuj wszystkie stosowne wnioski premiowe.

 6. W większości firm na końcu roku przeprowadzana jest inwentaryzacja stanu magazynowego lub inwentaryzacja środków trwałych. Dowiedz się jak wygląda to w Twojej firmie i stosownie to zaplanuj.

 7. Dopilnuj wszystkich płatności a także zaplanuj niezbędne remonty i inne prace związane z kosztami na… styczeń o ile to możliwe.

 8. Jeśli planujesz zamówienia środków produkcji lub spodziewasz się innych przesyłek dostarczanych przez firmy kurierskie, zaplanuj czas dostawy pomiędzy 8 a 15 grudnia. Wtedy masz największą szansę na otrzymanie dostawy bez zbędnych opóźnień.

 9. Zaplanuj kupno nowego kalendarza i dopilnuj byś miał go już przy sobie około 15 grudnia. Na 2 tygodnie przed Nowym Rokiem z pewnością będziesz miał już zaplanowane spotkania na 2019r. Jeśli masz wątpliwości jaki kalendarz powinieneś wybrać, polecam Ci mój wpis https://www.panimanager.pl/jaki-kalendarz-wybrac-by-byc-dobrze-zorganizowanym-managerem/

 10. Jeśli planujesz prezenty dla swoich współpracowników, już teraz się tym zajmij. Oczywiście wszystko zależy od tego jak dużą grupę osób chcesz obdarować – im większa, tym więcej czasu musisz na to poświęcić. Przemyśl to i jeśli to możliwe, decyduj się na współpracę z jedną firmą. Zaoszczędzisz wtedy dużo czasu i będziesz mógł liczyć na większy rabat. Jeśli nie masz pojęcia co kupić zaprzyjaźnionym managerom,  być może inspirację znajdziesz w tym wpisie https://www.panimanager.pl/najlepsze-prezenty-dla-managera/

 11. Już teraz znajdź czas w swoim kalendarzu na wysłanie okolicznościowych kartek do najważniejszych klientów i współpracowników, z którymi nie masz bezpośredniego kontaktu, ale są dla Ciebie ważni i chciałbym w ten sposób im to zasygnalizować.

 12. W Twoim kalendarzu grudniowym powinien znaleźć się czas na spotkanie o charakterze wigilijnym z Twoimi współpracownikami. Niech to będzie 2 – 3 godzinna okazja do wspólnych rozmów, świętowania dotychczasowych sukcesów. Zaplanuj ją tak aby możliwie najwięcej współpracowników wzięło w niej udział. Pamiętaj o tym, aby przez te kilka godzin powstrzymać się podejmowania trudnych tematów. Koniec listopada to prawdziwy deadline jeśli chcesz urządzić spotkanie wigilijne w restauracji.

 

 

Czy przychodzi Ci jeszcze coś do głowy o czym jako kierownik powinieneś pamiętać? Jeśli tak, koniecznie podziel się ze mną w komentarzu.

LUBISZ TEN ARTYKUŁ?

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na Linkdin
Wyślij e-maileim

O MNIE

ZOSTAW KOMENTARZ

Scroll to Top